Napísal: Andrej Macho
Ostatná aktualizácia: 20 október 2018
Napísané: 20 október 2018

- Dnes slávime misijnú nedeľu a zároveň sa koná celonárodná zbierka na misie. Zvlášť bude obetovaná farnostiam v Etiópii, ktoré sú skúšané chudobou. Pán Boh zaplať za všetky vaše milodary.

- Október je mesiac sv. ruženca. Pozývam k modlitbe sv. ruženca doma i tu v kostole. Chcel by som zvlášť pozvať k tejto modlitbe v kostole deti našej farnosti. Vždy v stredu a piatok o 17:15 hod.
- Naša farnosť sa opäť zapojí do kampane Sviečka za nenarodené deti, ktorú organizuje pro-life organizácia Fórum života s podporou biskupov Slovenska. Zapojiť sa môžeme večer 2. novembra na Spomienku všetkých verných zosnulých zapálením sviečky za nenarodené deti a modlitbou s prosbou o Božie milosrdenstvo pre nenarodené deti a všetkých ľudí zranených potratom. Tento projekt môžeme podporiť kúpou sviečky. Tieto sviečky ( sklenenú za 4 eurá alebo plastovú za 1 euro – odporúčaná cena) si môžete zakúpiť i za dobrovoľný príspevok v našom kostole budúcu nedeľu a celý nasledujúci týždeň pred i po sv. omšiach.
- V noci z 27. na 28. októbra sa mení čas. O 03:00 hod. letného času posúvame hodiny na 02:00 hod. stredoeurópskeho času.

- V sobotu 27. 10. 2018 od 14:30 do 18:00 sa v areáli ZŠ na umelom ihrisku uskutoční obnovený turnaj žiakov do 15 rokov o putovný pohár pátra Vendela Sabu a o 1kg sliviek, ktorý organizuje Farský úrad Šúrovce a Obecný úrad Šúrovce. Bližšie info na plagáte.

- Dnes po sv. omšiach a v nasledujúce dni zapisujem úmysly sv. omší na mesiace november a december.
- V piatok pozývam mladých na nácvik spevu pred sv. omšou. Na budúcu sobotu detské stretko nebude.
- Úprimné Pán Boh zaplať všetkým za vaše milodary a starostlivosť o chrám, faru a ich okolie.

Nedeľa – o 15:00 modlitba škapuliara
Pondelok – o 17:10 večeradlo s Pannou Máriou