Ostatná aktualizácia: 20 september 2020
Napísané: 20 september 2020

25. nedeľa A

- Úprimné a veľké Pán Boh zaplať všetkým, ktorí sa zúčastnili brigády v kostole a pred kostolom k hodovej slávnosti.

- Zbierka na Boží hrob bola spolu 600 eur. Úprimné Pán Boh zaplať. Dnes je zbierka na opravu kostola a fary. Úprimné Pán Boh zaplať za milodary.

- Na budúcu nedeľu 27.9.2020 budeme v našej farnosti a chráme sláviť hody – slávnosť sv. Michala, Gabriela a Rafaela – archanjelov a zároveň titul – patrocínium chrámu sv. Michala archanjela. V tento deň možno v našom chráme za obvyklých podmienok získať úplné odpustky. Treba pridať nábožnú návštevu kostola a modlitbu Otče náš a Verím v Boha. V túto nedeľu bude i farská ofera. Sv. omša o 10:30 hod. bude v prípade priaznivého počasia vonku na nádvorí (treba mať prekrité nos a ústa rúškom, keďže je to hromadné podujatie a dodržiavať rozostupy). Prosím o pomoc pri príprave nádvoria pred kostolom na sv. omšu. Pán Boh zaplať.

- NARIADENIA V SÚVISLOSTI S DRUHOU VLNOU ŠÍRENIA KORONAVÍRUSU:

Od 21.9.2020 od 6:00 hod. je z rozhodnutia RÚVZ a ústredného krízového štábu SR okres Trnava zardení do červenej zóny resp. červenej farby na semafore COVID 19 na Slovensku. Tieto opatrenia resp. zmena farby sa bude prehodnocovať na týždennej báze. Toto rozhodnutie nesie so sebou aj ďalšie opatrenia KBS a pokyny pre poskytovanie duchovnej služby počas druhej vlny koronavírusu. Treba prísne dodržiavať hygienické opatrenia: všetci účastníci bohoslužby sú povinný správne nosiť rúško, teda mať prekrité ústa i nos – nielen ústa!!!, povinná dezinfekcia rúk pri vstupe na bohoslužbu!!!, dodržiavať šachovnicové sedenie (neplatí pre členov jednej domácnosti), odstrániť spoločné spevníky a modlitebníky, vynechanie spevu a zborov pri bohoslužbách a obradoch, odstránenie sväteničiek, znak pokoja sa dáva úklonom hlavy, vyhradené bohoslužby pre seniorov, zákaz účasti na bohoslužbách osobám s akútnou respiračnou infekciou alebo ochorením, pri ktorom je zvýšená teplota, individuálne vysluhovanie sviatostí a nevyhnutná dĺžka liturgie. Tieto optrenia treba prísne dodržiavať!!! Úprimné Pán Boh zaplať a vďaka za veľké pochopenie.

- Úprimné Pán Boh zaplať za všetky vaše milodary a starostlivosť o chrám, faru a ich okolie.

Nedeľa – o 15:00 modlitba škapuliara

Pondelok – o 17:10 večeradlo s Pannou Máriou