Ostatná aktualizácia: 01 máj 2021
Napísané: 01 máj 2021

5. veľkonočná B

- Spovedávať budem aj po sv. omši v kaplnke Božieho milosrdenstva. Do kostola sa vchádza 15 min. pred sv. omšou cez sakristiu.

- V tomto týždni sa začína i mesiac máj, mesiac Panny Márie. Po sv. omšiach sa budeme modliť litánie k Panne Márii. V nedeľu po sv. omši o 10:30 hod.

- Úradné záležitosti, nahlásenie úmyslu sv. omše, individuálnu sv. spoveď, sv. prijímanie, krst, sobáš, pohreb alebo zaopatrenie chorého sviatosťami, prednostne prosím vybavujte telefonicky na tel. č.: 033/5595 257, 0905 328 325 alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.@Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

- Milovaní bratia a sestry, kto by chcel prispieť na kostol a faru, môže svoj milodar priniesť osobne na faru alebo poslať na číslo účtu: SK05 0900 0000 0000 4553 5690. Úprimné Pán Boh zaplať.

- Úprimné Pán Boh zaplať za všetky vaše milodary a starostlivosť o chrám, faru a ich okolie.

Z rozhodnutia vlády SR sa od 19. apríla 2021 opäť povoľuje slávenie verejných bohoslužieb. Budú však platiť nasledovné obmedzenia:

• 1 osoba na 15 metrov štvorcových plochy kostola - u nás 20 osôb, ak táto plocha nedosahuje 90 m2, môže sa tu nachádzať najviac 6 osôb. Do počtu zúčastnených sa nezapočítavajú deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby. Pri účasti na sv. omši, krste, sobáši a pohrebe nie je potrebné mať negatívny test!!!
    • povinnosť mať prekrité ústa i nos respirátorom počas celej sv. omše. (neplatí pre deti do 6 rokov veku, deti v materskej škole, v inom obdobnom zariadení pre deti alebo v školskom zariadení, osoby so závažnými poruchami autistického spektra, osoby so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím, fotografované osoby na čas nevyhnutný pre výkon procesu fotografovania, osoby nevesty a ženícha pri sobáši)
    • Rúško alebo iné prekritie úst a nosa môžu mať: žiaci ZŠ, osoby s chronickými ochoreniami dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou a osoby s kožnými ochoreniami tváre, u ktorých by nosenie respirátora mohlo viesť k zhoršeniu stavu.
    • Ďalej je potrebné dodržiavať: vzdialenosť 2 metre medzi osobami; to neplatí na prípady u ktorých to vzhľadom na povahu obradu nie je možné, dodržiavať respiračnú etiketu, z obradov vylúčiť osoby, ktoré majú nariadenú karanténu alebo akékoľvek príznaky respiračného infekčného ochorenia, zakazuje sa podávanie rúk, v priestoroch, kde sa vykonávajú obrady odstrániť nádoby s vodou.

Na sv. omšu sa bude vchádzať cez sakristiu 15 min. pred sv. omšou, 5 miest bude vyhradených pre rodinu, ktorá má úmysel sv. omše.

Nakoľko účasť na sv. omšiach je limitovaná, nadaľej platí dišpenz od účasti na nedeľných sv. omšiach, až do úplného otvorenia kostolov.