Ostatná aktualizácia: 22 november 2020
Napísané: 22 november 2020

Krista kráľa

- Kto sa dnes zúšastní na verejnom recitovaní modlitby Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia, môže získať za obvyklých podmienok (sv. spoveď, sv. prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca a vyhýbať sa aj najmenšiemu hriechu) úplné odpustky.

- Od pondelka 23.11. do piatka 27.11.2020 sv. omše cez týždeň nebudú, nakoľko sa zúčastňujem na duchovných cvičeniach pre kňazov. V prípade pohrebu alebo súrneho zaopatrenia chorého sviatosťami sa obráťte na farský úrad v Majcichove a na p. farára Vdp. Petra Gulu. Tel. č.: 0911 912 953.

- Aj v tomto roku pripravujeme farský kalendár. Termín predaja bude vyhlásený vo farských oznamoch.

- Na budúcu 1. adventnú nedeľu pri sv. omšiach budem požehnávať adventné vence. Kto si chce nechať požehnať adventný veniec, nech ho položí pred oltár. Po sv. omši o 10:30 hod. požehnám i obecný adventný veniec, ktorý je na kruhovom objazde.

- Na budúcu 1. adventnú nedeľu bude jesenná zbierka na charitu. Trnavská arcidiecézna charita v týchto dňoch spustila jesennú zbierku na charitu. Všetky dôležité informácie o možnostiach darovania sa dozviete na web stránke www.charitatt.sk. Za vašu štedrosť úprimné Pán Boh zaplať.

- Úprimné Pán Boh zaplať za všetky vaše milodary a starostlivosť o chrám, faru a ich okolie.

Nedeľa – o 15:00 modlitba sv. ruženca a litánií

- Podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 24 sa pre kostoly s účinnosťou od 16.11.2020 prijali tieto opatrenia (§ 4 ods. 4):

1. Sv. omše sa môžu konať len s výlučne sediacimi veriacimi do naplnenia 50% kapacity kostola (v našom prípade je to 150 veriacich. Sedenie môže byť buď v každom druhom rade alebo šachovnicovo (neplatí pre osoby žijúce v spoločnej domácnosti);
  2. Interiérové obrady krstu a sobáša (mimo sv. omše) sú limitované 1 osoba na 15 m2 (čiže v našom prípade 20 osôb) a je potrebné zachovať dvojmetrové rozostupy medzi osobami s výnimkou prípadu, keď to vzhľadom na povahu obradu nie je možné; v prípade pohrebu vonku dvojmetrové rozostupy;
  3. Prekryté horné dýchacie cesty (rúško, šál, šatka) a dezinfekcia rúk pri vstupe do kostola, kaplnky, Domu nádeje počas trvania celej sv. omše, či obradu krstu, sobáša a pohrebu (aj vonku) ;
  4. Osobám, ktoré majú nariadenú karanténu alebo vykazujú príznaky respiračného infekčného ochorenia, sa účasť na sv. omši, či obradoch zakazuje.
  5. Naďalej platia všetky hygienické opatrenia: povinné sú rúška, dezinfekcia pri dverách, nepodávanie rúk, nepoužívanie otvorených nádobiek so svätenou vodou, dezinfekcia rúk kňazov pred rozdávaním svätého prijímania, rozdávanie Eucharistie do rúk - okrem prípadov objektívnej nemožnosti, dezinfekcia použitých nádob a taktiež pravidelná dezinfekcia priestorov, hlavne dotykových plôch, kľučiek, podláh a predmetov.
  6. Chronicky chorých a rizikové skupiny žiadame, aby návštevy bohoslužieb zvážili. Pre dôchodcov bude zavädená osobitná sv. omša v nedeľu o 8:00 hod. Stále, samozrejme, platí všeobecný dišpenz od povinnej účasti na sv. omši v nedeľu a v prikázaný sviatok.

Biskupi opätovne pozývajú k modlitbe, s dôrazom na pokoj, rozvahu a trpezlivosť, ktorá bude vzhľadom na okolnosti veľmi potrebná.

FB IMG 1604041984693 copy