Ostatná aktualizácia: 09 december 2018
Napísané: 08 december 2018

adventna 2 C

- Po sv. omšiach pred kostolom si môžete zakúpiť farský kalendár na budúci rok za cenu 4,50 eur, Vianočné pohľadnice a rôzne iné výrobky našich mladých. Pán Boh zaplať za vaše milodary pre nich i farnosť.

- Zbierka na charitu z minulej nedele bola spolu v hodnote 530 eur. Pán Boh zaplať.

- Nácvik farského spevokolu na Vianoce bude v piatok 14. 12. o 18:00 na fare.

- Chorých, ktorých ste nahlásili na vianočnú sv. spoveď budem spovedať tento týždeň. Spovedať ich budem v pondelok vo Valtašúre, v stredu vo Varašúre, Novej a Školskej ulici a v piatok v Šúrovciach. Spovedať budem od 9:00 hod.

- Vianočná sv. spoveď bude v našej farnosti vo štvrtok 20. 12. od 10:00 – 11:30 a od 15:30 – 18:00, kedy bude sv. omša. Dopoludnia sa bude o 10:45 a 11:30 rozdávať sv. prijímanie.

- Všetky deti, ale i ostatných srdečne pozývam na rorátnu sv. omšu v stredu o 6:45 hod. Deti si môžu priniesť svoj lampáš, ktorý zapálený ponesú v sprievode do kostola. Stretneme sa pri fare o 6:40 a pôjdeme sprievodom s lampášmi do kostola.

- Vo štvrtok 13. 12. máme fatimský deň. Pozývam na modlitbu všetkých štyroch svätých ružencov a Korunky k Božiemu milosrdenstvu.

- V tomto nasledujúcom týždni sú zimné kántrové dni v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je iba jeden deň. U nás to bude sobota. Obsahom je príchod Kristovho kráľovstva do rodín, duchovná obnova rodín, pokoj a spravodlivosť vo svete.

- V tomto nasledujúcom týždni od pondelka do nedele bude v našej farnosti prebiehať zbierka trvanlivých potravín a spodného prádla (mužské i ženské, môže byť i nosené, ale čisté a oprané) pre núdznych a Trnavskú arcidiecéznu charitu. Zbierku môžete priniesť do sakristie pred alebo po sv. omšiach.

- Ďakujem Bohu známym dobrodincom za dar novej vitráže Sv. Rodiny pre náš kostol. Ďakujem autorke p. Csille Soósovej za realizáciu tohto krásneho diela, p. Richnákovi a jeho pomocníkom za osadenie vitráže, p. Habánovi za zapožičanie lešenia a p. kostolníkovi za pomoc. Pán Boh zaplať.

- Gymnázium Angely Merici v Trnave pozýva žiakov i rodičov na Deň Otvorených Dverí, ktorý sa uskutoční dňa 14. 12. 2018 od 8:00 do 12:00 hod. Stretnúť sa a porozprávať s profesormi a študentmi. Toto gymnázium má vysokú kvalitu štúdia a odovzdáva tradičné kresťanské hodnoty a rozvíja talenty študentov.

- V piatok pozývam mládež na nácvik spevu pred sv. omšou a na stretko po sv. omši na fare. V sobotu o 17:00 hod. pozývam všetky deti na detské stretko na fare.

- Úprimné Pán Boh zaplať všetkým za vaše milodary a starostlivosť o chrám, faru a ich okolie.

Nedeľa – o 15:00 modlitba sv. ruženca a litánií

Pondelok – o 16:10 Večeradlo s Pannou Máriou