Ostatná aktualizácia: 04 apríl 2020
Napísané: 04 apríl 2020

Kvetná nedeľa A

- Farský úrad Šúrovce na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska o zamedzení šírenia nového koronavírusu oznamuje, že sa nebudú slúžiť verejné bohoslužby, až do ODVOLANIA na území celého Slovenska, teda aj v našej farnosti. Odporúčame sledovať sväté omše vysielané TV LUX a na Rádiu LUMEN. Takto vysielané sv. omše sú platné v tejto mimoriadnej situácii nielen pre chorého ale pre nás všetkých. Pripomínam, že za súčasných mimoriadnych okolností, najmä pre fyzickú a morálnu nemožnosť, veriaci nie sú povinní zúčastniť sa na svä­tých omšiach a to aj v nedeľu. Kostol bude otvorený k modlitbe pre všetkých denne do 17:00 hod. Ja i náš p. arcibiskup Mons. Ján Orosch Vás všetkých povzbudzujeme k pevnej viere, aby sme si spomenuli na našu históriu, kde nás naša Trnavská Panna Mária viac krát zachránila a uvedomme si, že kostol nie je mies­tom nákazy ale spásy.

- Čo sa týka individuálnych svätých spovedí: podľa všeobecne známej mienky odborníkov je potrebné upresniť, že vysluhovanie sviatosti zmierenia sa obmedzuje iba na nevyhnutné prípady (ak je to pre Vás nevyhnutné, napr. aj v prípade zaopatrenia zomierajúceho sviatosťami volajte na tel. č.: 0905 328 325 alebo 033/5595 257). Tieto opatrenia týkajúce sa zákazu verejných bohoslužieb a sv. spovede, či iných sviatostí nie sú prejavom lenivosti ani zbabelosti duchovných pastierov, ale majú za cieľ nešíriť mimoriadne nákazlivú infekciu. Totiž veľmi ľahko sa môžeme nakaziť od nič netušiaceho, bezpríznakového a navonok zdravého človeka. A (nielen) kňazi potrebujú zostať zdraví, keď budú volaní k prípadom ohrozenia života, ktoré budú vyžadovať ich nevyhnutnú a odvážnu reakciu. Prosíme teda o trpezlivosť. Keď táto situácia pominie, bude dosť možností prijať sviatosti s najväčšou úctou a láskou. Využívajme duchovné inšpirácie, ktoré sa nám bohato ponúkajú cez médiá, nezabúdajme na modlitbu a dokonalú lútosť.

- Dnes na kvetnú nedeľu som posvätil ratolesti. Môžete si ich zobrať v zadu v kostole pri Panne Márii.

- Úmysli svätých omší, ktoré boli prijaté na konkrétny dátum odslúžim v daný dátum počas súkromnej svätej omše, teda bez účasti veriacich (Tie, ktoré neboli odslúžené, keď boli v jeden deň dva úmysli, napr. v nedeľu, odslúžim dodatočne v mesiacoch máj a jún). Veľkonočné trojdnie budem sláviť v nasledovných hodinách súkromne, bez účasti veriacich - Zelený štvrtok o 18:00 hod., Veľkopiatočné obrady utrpenia a smrti Pána o 15:00 hod. a Veľkonočná vigília o 20:00 hod., Veľkonočná nedeľa o 8:00 hod. Odporúčam Vám všetkým milovaní bratia a sestry, aby ste sa duchovne spojili v modlitbe na tieto úmysli.

- Získanie úplných odpustkov za obvyklých podmienok vo Veľkonočnom trojdní:

Zelený štvrtok – pri verejnej adorácií Najsv. sviatosti recitovaním alebo spevom Tantum ergo (Ctíme túto sviatosť)

Veľký piatok – nábožná účasť na poklone kríža pri liturgickom slávení

Veľkonočná vigília – obnova krstných sľubov pri liturgickom slávení

- Na Veľký piatok je prísny pôst a zdržiavanie sa mäsitého pokrmu. Môžeme sa najesť raz do sýta a dvakrát menej.

- Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať najlepšie nie osobne, ale na tel. čísle: 0905 328 325 alebo 033/ 5595 257, popr. mailom na farnost.surovce@abu.sk

V modlitbe s vami spojený a na Vás všetkých milovaní farníci mysliaci Marián Kolenčík, farský administrátor

FB IMG 1585903085727

PRIAME PRENOSY OBRADOV A SV. OMŠÍ NA TV LUX VO VEĽKOM TÝŽDNI