Rímskokatolícka farnosť sv. Michala Archanjela

Vitajte na webe farnosti Šúrovce

Naša farnosť svoju novú heraldickú identitu

Nový erb, zástava, vlajka, pečať

Počas slávnosti patróna farnosti, sv. Michala Archanjela, boli tieto nové prvky požehnané.
Modlitbu a prosbu o požehnanie predniesol nový farský administrátor, Vdp. Marián Kolenčík.

MSGR. FRANTIŠEK REVES

V Šúrovciach si pripomenuli pápežského preláta Msgr. Františka Revesa

Spomienková výročná slávnosť na nášho rodáka sa konala pod záštitou Obecného úradu Šúrovce, Farského úradu Šúrovce a Slovenskej katolíckej misie vo Francúzsku.

Kaplnky vo farnosti

Kaplnka sv. Jozefa z roku 1884
Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie z roku 1869
Kaplnka Božského Srdca

Napísal: Andrej Macho
Ostatná aktualizácia: 17 november 2018
Napísané: 09 november 2018
Prečítané: 172x
Čítať ďalej...
Napísal: Andrej Macho
Ostatná aktualizácia: 17 október 2018
Napísané: 17 október 2018
Prečítané: 107x

putovny pohar 2018 orginal

- V sobotu 27. 10. 2018 od 14:30 do 18:00 sa v areáli ZŠ na umelom ihrisku uskutoční obnovený turnaj žiakov do 15 rokov o putovný pohár pátra Vendela Sabu a o 1kg sliviek, ktorý organizuje Farský úrad Šúrovce a Obecný úrad Šúrovce. Bližšie info na plagáte.

Napísal: Daniel
Ostatná aktualizácia: 01 apríl 2018
Napísané: 30 marec 2018
Prečítané: 247x

Mladí zo Šúroviec v spolupráci s Farským úradom už po šiestykrát pripravili Hranú krížovú cestu. Počas krížovej cesty sme si mohli priblížiť tajomstvo Ježišovej bolesti a utrpenia a spojiť naše srdcia s jeho srdcom. Jednotlivé zastavenia boli sprevádzané hovoreným slovom, vďaka ktorému sme si mohli hlbšie uvedomiť, že rovnako ako niekedy trpíme my v našich životoch, trpel aj Ježiš za naše hriechy. Mohli sme sa zamyslieť nad svojimi životmi, posilniť sa vo viere a očistiť svoje srdcia. Herci sa vžili do svojich rolí natoľko presvedčivo, že v oku nejedného veriaceho sa zablysla slza. Autentickosť tejto udalosti veriaci prežili aj vďaka kostýmom rímskych vojakov, drevenému krížu, či ostatných hodnoverných rekvizít.

Pri zrode krížovej cesty bol inšpiráciou film Umučenie Krista od Mela Gibsona, z ktorého bola použitá aj hudba. Veriaci si vďaka hudbe, ktorá krížovú cestu obohatila mohli uvedomiť jej hlbší rozmer. V tejto tradícii chcú mladí aj naďalej pokračovať, pretože nevšedný zážitok z tejto udalosti napomáha veriacim urobiť krok vpred v ich duchovnom živote. Veď Ježiš bol ukrižovaný pre naše neprávosti. Jeho prebodnuté ruky sú naším útočiskom a objímajú nás vždy, keď nás ohrozujú priepasti hriechu a my v nich môžeme nájsť uzdravenie a odpustenie.

Tak ako bol Ježiš vzkriesený na záver krížovej cesty, tak aj my máme nádej na večný život. Ježišovo vzkriesenie je pre nás znamením, že kríž je nevyhnutným prechodom na ceste k svetlu.

FOTOGALÉRIA: www.surovce.fara.sk/fotogaleria

3

Krátku videoukážku priložíme po spracovaní...

Napísal: Andrej Macho
Ostatná aktualizácia: 19 marec 2018
Napísané: 11 marec 2018
Prečítané: 330x

spovedPred sviatkami Veľkej noci sa intenzívnejšie vysluhuje sviatosť zmierenia viacerími kňazmi vo všetkých farnostiach a filiálkach nášho dekanátu. Tým, ktorým nevyhovuje termín spovedania v ich farnosti, prinášame rozpis spovedania v celom dekanáte.

 

 

 

 

 

Čítať ďalej...
Napísal: Andrej Macho
Ostatná aktualizácia: 24 február 2018
Napísané: 22 február 2018
Prečítané: 256x

Bratislava 22. februára TKKBS | Svätý Otec František vyhlásil 23. február 2018, piatok Prvého pôstneho týždňa za Deň modlitby a pôstu za pokoj v Demokratickej republike Kongo, v Južnom Sudáne a na celom svete.

„Vzhľadom na tragické pretrvávanie konfliktných situácií v rozličných častiach sveta, pozývam všetkých veriacich k osobitnému Dňu modlitby a pôstu za pokoj, a to 23. februára 2018. Obetujeme ho osobitne za obyvateľov Konžskej demokratickej republiky a Južného Sudánu," povedal pápež František. K iniciatíve sa dá zapojiť "takými formami, aké budú považovať za vhodné," prihovoril sa veriacim Svätý Otec 4. februára pri modlitbe Anjel Pána.

Čítať ďalej...
Napísal: Andrej Macho
Ostatná aktualizácia: 30 december 2017
Napísané: 28 december 2017
Prečítané: 429x

FOTOALBUM Z VÝROČNEJ SPOMIENKOVEJ SLÁVNOSTI A ODHALENIA PAMÄTNÍKA: MSGR. FRANTIŠEK REVES, pápežský prelát. Rodák z Varov Šúra (obec Šúrovce)

Čítať ďalej...
Napísal: Daniel Hrčka
Ostatná aktualizácia: 21 december 2017
Napísané: 21 december 2017
Prečítané: 397x

V sobotu 30. decembra 2017 Vás srdečne pozývame na Vianočné popoludnie organizované v spolupráci s OcÚ Šúrovce, Farským úradom v Šúrovciach a spoločenstvom Efez. Viac info na plagáte...

Čítať ďalej...

Citáty

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Boh je večný a prichádza k ľuďom cez lásku.

Ján Pavol II.

Neexistujú veľké skutky. Len malé skutky konané veľkou láskou.

Matka Tereza

Autor má byť vo svojom diele ako Boh vo vesmíre: všadeprítomný a pritom neviditeľný.

Gustave Flaubert

Duše, ktorá je zjednotená s Bohom, sa diabol bojí ako samého Boha!

Ján z Kríža

Aby sme mohli z lásky umrieť, musíme z lásky žiť.

Terézia z Lisieux

Len život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to.

Albert Einstein

Daj každému dňu šancu, aby sa stal najkrajším dňom Tvojho života.

Mark Twain

Smrť je iba ďalšia cesta, ktorou musíme ísť. (Gandalf, Návrat kráľa)

John Ronald Reuel Tolkien

Bolo to práve náboženstvo, čo kedysi dopomohlo ľudstvu k pokroku vo všetkých oblastiach. Jedine Katolícka cirkev sa ozvala proti Hitlerovi a jeho útokom na ľudskú slobodu. Do tej doby Cirkev nikdy neupútala moju pozornosť. Ale dnes jej prejavujem svoj veľký obdiv a oddanosť. Jedine ona mala odvahu bojovať za duchovnú a mravnú slobodu ľudstva.

Albert Einstein

Hore