Napísal: Správca farnosti
Ostatná aktualizácia: 29 september 2017
Napísané: 29 september 2017

V našej farnosti ružencové bratstvo fungovalo i v dávnej minulosti. Už ako malá školáčka som babičke chodila meniť ceduľku - kartičku s tajomstvom. Pri sťahovaní do novej fary sa pravdepodobne stratila Zakladacia listina Ružencového bratstva našej farnosti. Novú Zakladaciu listinu sme obdržali od Dominikánov, ktorí sú poverení spravovaním ružencových bratstiev od 28.11.2001.

Ružencové bratstvo sa skladá:

• živý ruženec - členovia si menia každý mesiac tajomstva, ktoré sa potom denne modlia
  • večný ruženec - členovia sa modlia predelené tajomstvo stále
  • svätý ruženec - členovia sa za týždeň pomodlia všetky tajomstvá = celú ružu

V našej farnosti sme najviac zoskupení v živom ruženci. Máme šesť ruží = päť ruží úplných a jedna neúplná.

Máme aj 17 členov zoskupených vo večnom ruženci.

Každú ružu spravuje horliteľka, u ktorej si členovia vymieňajú ceduľky - kartičky s tajomstvom. Každá ruža ma dvadsať členov - vtedy je úplná. Ma mať aj pokladníka, ktorý spravuje dobrovoľný peňažný príspevok členov, ktorým môžu podporiť dohodnutú akciu.

Sv. ruženec sa obetúva na stále úmysly:

- za obrátenie hriešnikov,

- za živých a mŕtvych členov bratstva,

- za farnosť

- za rehoľu dominikánov

Podľa potreby sa môžu pridať i úmysly za potreby členov ruže.

Členovia živého ruženca sa zaväzujú:

- 1x do mesiaca sa spoločne pomodliť ruženec a po modlitbe si vymenia tajomstvá - kartičky. U nás je na to určená prvá nedeľa v mesiaci, poobede na litániách.

Odoberáme i časopis "Svätý ruženec", ktorý vydávajú Dominikáni.

Nech nám Pán Boh pomáha, aby sme sa stále s radosťou modlili ruženec, modlitbu Panny Márie a cez ňu si vyprosovali od Pána potrebné milosti pre nás, naše rodiny a celú farnosť.

Vedúca Ružencových bratstiev v Šúrovciach.