Farské oznamy od 15. marca 2020 do 22. marca 2020

3. pôstna A

- Farský úrad Šúrovce na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska o zamedzení šírenia nového koronavírusu oznamuje, že do 23.03.2020-vrátane sa nebudú slúžiť verejné bohoslužby na území celého Slovenska, teda aj v našej farnosti. Odporúčame sledovať sväté omše vysielané TV LUX a na Rádiu LUMEN. Takto vysielané sv. omše sú platné v tejto mimoriadnej situácii nielen pre chorého ale pre nás všetkých. Pripomínam, že za súčasných mimoriadnych okolností, najmä pre fyzickú a morálnu nemožnosť, veriaci nie sú povinní zúčastniť sa na svä­tých omšiach a to aj v nedeľu. Kostol bude otvorený k modlitbe pre všetkých denne do 17:00 hod.

- Ja i náš p. arcibiskup Mons. Ján Orosch Vás všetkých povzbudzujeme k pevnej viere, aby sme si spomenuli na našu históriu, kde nás naša Trnavská Panna Mária viac krát zachránila a uvedomme si, že kostol nie je mies­tom nákazy ale spásy.

- Úmysly svätých omší, ktoré boli prijaté na konkrétny deň odslúžim (a už som aj odslúžil) v ten deň počas súk­romnej svätej omše. Odporúčam Vám všetkým milovaní bratia a sestry, aby ste sa duchovne spojili v modlitbe na tieto úmysly.

Sv. omše 1. za + Silvesta Krivosudského, rodičov a starých rodičov Čambálových

2. za + Annu Sabovú, manžela Jozefa a rodičov

3. za + Máriu (100 výr. narodenia) a Štefana (110 výr. narodenia) Galambošových, deti, rodičov a súrodencov

Tieto sv. omše odslúžim v náhradnom termíne v mesiaci máj alebo jún 2020. Ďakujem za pochopenie.

V modlitbe s vami spojený a na Vás všetkých milovaní farníci mysliaci - Marián Kolenčík, farský administrátor