Farské oznamy od 22. marca 2020 do 29. marca 2020

4. pôstna A

- Farský úrad Šúrovce na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska o zamedzení šírenia nového koronavírusu oznamuje, že do 31.03.2020-vrátane sa nebudú slúžiť verejné bohoslužby na území celého Slovenska, teda aj v našej farnosti. Odporúčame sledovať sväté omše vysielané TV LUX a na Rádiu LUMEN. Takto vysielané sv. omše sú platné v tejto mimoriadnej situácii nielen pre chorého ale pre nás všetkých. Pripomínam, že za súčasných mimoriadnych okolností, najmä pre fyzickú a morálnu nemožnosť, veriaci nie sú povinní zúčastniť sa na svä­tých omšiach a to aj v nedeľu. Kostol bude otvorený k modlitbe pre všetkých denne do 17:00 hod.

Ja i náš p. arcibiskup Mons. Ján Orosch Vás všetkých povzbudzujeme k pevnej viere, aby sme si spomenuli na našu históriu, kde nás naša Trnavská Panna Mária viac krát zachránila a uvedomme si, že kostol nie je mies­tom nákazy ale spásy.

- ÚPLNÉ ODPUSTKY POČAS PANDÉMIE

1. Tí, ktorí sú chorí na COVID-19, tí, ktorým lekár nariadil karanténny režim, ako aj zdravotnícki pracovníci a rodinní príslušníci, ktorí sa starajú o chorých na COVID-19, môžu získať úplné odpustky, ak sa pomodlia Verím v Boha, Otče náš a Zdravas Mária a vzbudia si túžbu po splnení všeobecných podmienok (sv. spoveď, sv. prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca a nepripútanosť k hriechu) hneď, ako to bude možné.
  2. Ostatní veriaci, ak prosia Boha o skončenie epidémie, o úľavu pre chorých a o spásu tých, ktorých si povolal k sebe a túto prosbu spoja s (stačí si vybrať jedno): návštevou Najsvätejšej sviatosti alebo eucharistickou adoráciou alebo čítaním Svätého písma aspoň 30 minút alebo modlitbou ruženca alebo modlitbou krížovej cesty alebo modlitbou Korunky Božieho milosrdenstva. Treba splniť aj všeobecné podmienky.
  3. Tí, ktorí sú v bezprostrednej blízkosti smrti a ocitnú sa bez možnosti prijať sviatosť pomazania chorých a viatikum (eucharistický pokrm na cestu), úplné odpustky získajú, ak si uctia Ukrižovaného Ježiša alebo kríž.

- Ak by ste čokoľvek potrebovali neváhajte ma kontaktovať najlepšie nie osobne, ale na tel. čísle: 0905 328 325 alebo 033/ 5595 257, popr. mailom na farnost.surovce@abu.sk

V modlitbe s vami spojený a na Vás všetkých milovaní farníci mysliaci Marián Kolenčík, farský administrátor.