Farské oznamy od 27. augusta do 02. septembra 2018

Napísal: Andrej Macho

- 1. septembra sa v Košiciach uskutoční blahorečenie Anny Kolesárovej – mučeníčky čistoty. Pri tejto príležitosti Žalezničná spoločnosť Slovensko vypraví 1. septembra mimoriadny vlak. Odchod z Trnavy je o 00:51 a príchod do Košíc je o 6:01. Po skončení blahorečenia sa tento vlak vracia naspäť z Košíc o 17:41 a do Trnavy príde o 23:01. Lístky na tento vlak si treba zakúpiť v osobných pokladniciach železničnej spoločnosti. Blahorečenie sa uskutoční 1. 9. o 10:00 na štadióne Lokomotívy Košice. Zo železničnej stanice bude premávať kyvadlová doprava na štadión a späť. Informačné letáky s programom a obrázky s modlitbou za svätorečenie sú vzadu na stolíku pri katolíckych novinách. Program televízie Lux k blahorečeniu je na nástenkách. Upozorňujeme všetkých na dodržiavanie organizačných pokynov i na to, že kyvadlová doprava a vstup na štadión je zdarma.

- Trnavská arcidiecéza oslávi vo štvrtok 30. augusta 2018 výročie posviacky katedrálneho
Chrámu svätého Jána Krstiteľa. Pri tejto príležitosti nás trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch
srdečne pozýva na spoločné slávenie Eucharistie do matky kostolov celej Trnavskej arcidiecézy -
katedrály.
Svätá omša bude slávená o 10:30 h. Príďme na spoločné stretnutie s Pánom, aby sme sa mu
poďakovali za dobrodenia, ktorými nás i skrze toto posvätné miesto zahŕňa.

- Dňa 8. 9. 2018 chcú v našej farnosti prijať sviatosť manželstva Adam Ernst a Martina Andacká. Kto by poznal nejakú cirkevnoprávnu prekážku, nech ju príde ohlásiť na farský úrad.

- Úprimné Pán Boh zaplať za všetky vaše milodary a starostlivosť o chrám, faru a ich

okolie.

Nedeľa – o 15:00 modlitba škapuliara