Farské oznamy od 22. do 26. augusta 2018

Napísal: Andrej Macho

- Úprimné Pán Boh zaplať a vďaka p. Tomášovi Kubalovi za to, že nám v priebehu minulého týždňa zdarma zapožičal vysokozdvižnú plošinu a poskytol svojich pracovníkov, aby sa mohli po dlhšom čase vyčistiť ríny po obvode kostola, ďakujeme aj p. Sabovi za zapožičanie mechov na odpad.

- Pozývame všetky rodiny v sobotu 25. 8. o 17:00 na pažiť, kde sa uskutoční v prípade priaznivého počasia Deň rodiny.

- Už o pár dní 1. septembra sa v Košiciach uskutoční blahorečenie Anny Kolesárovej – mučeníčky čistoty. Pri tejto príležitosti Žalezničná spoločnosť Slovensko vypraví 1. septembra mimoriadny vlak. Odchod z Trnavy je o 00:51 a príchod do Košíc je o 6:01. Po skončení blahorečenia sa tento vlak vracia naspäť z Košíc o 17:41 a do Trnavy príde o 23:01. Lístky na tento vlak si treba zakúpiť v osobných pokladniciach železničnej spoločnosti. Blahorečenie sa uskutoční 1. 9. o 10:00 na štadióne Lokomotívy Košice. Zo železničnej stanice bude premávať kyvadlová doprava na štadión a späť. Informačné letáky s programom a obrázky s modlitbou za svätorečenie sú vzadu na stolíku pri katolíckych novinách. Program televízie Lux k blahorečeniu
je na nástenkách. Tí, ktorí ste sa prihlásili na blahorečenie i na prenocovanie v Košiciach sa v
prípade otázok obráťte na p. Pavla Ambruša. Upozorňujeme všetkých na dodržiavanie organizačných pokynov i na to, že kyvadlová doprava a vstup na štadión je zdarma.

- Dňa 8. 9. 2018 chcú v našej farnosti prijať sviatosť manželstva Adam Ernst a Martina Andacká. Kto by poznal nejakú cirkevnoprávnu prekážku, nech ju príde ohlásiť na farský úrad.

- Po sv. omšiach zapisujem úmysly sv. omší na mesiace september a október.

- V prípade pohrebu alebo súrneho zaopatrenia chorého sa v dňoch od 19. 8. do 25. 8. treba obrátiť na Farský úrad v Zavare a na p. farára vdp. JCLic. Jána Bederku a dohodnúť sa s ním.
Tel. č.: 0903 135 713 alebo 033/5597 474.

Nedeľa – o 15:00 modlitba škapuliara