Farské oznamy od 1. decembra 2019 do 8. decembra 2019

1. adventna A

- Dnes je jesenná zbierka na charitu. Na budúcu nedeľu bude pravidelná zbierka na opravu kostola a fary. Úprimné Pán Boh zaplať za vaše milodary, ktoré obetujete.

- Po sv. omšiach si môžete pred kostolom zakúpiť farský kalendár na budúci rok. Cena je 5 eur. Môžete si zakúpiť aj sviečky z vosku, mydielka a iné výrobky, ktoré pre vás vyrobili naši mladí a tak podporiť ich, aj ich aktivity.

- Nácvik farského spevokolu na Vianoce bude v piatok 6. 12. 2019 o 18:00 hod. na fare.

- Spovedať chorých k 1. piatku budem v pondelok vo Valtašúre, v stredu vo Varašúre, Novej a Školskej ulici a v piatok v Šúrovciach. Spovedať začínam od 9:00 hod. Táto sv. spoveď platí aj k Vianociam. Prosím, aby ste cez tento nasledujúci týždeň nahlásili v sakristii po sv. omšiach alebo na fare, osobne, či telefonicky tých chorých, ktorých nespovedám pravidelne k 1. piatku a chceli by sa dať vyspovedať k vianočným sviatkom. Spovedať ich budem v pondelok 9. 12. vo Valtašúre, v stredu 11. 12. vo Varašúre, Novej a Školskej ulici a v piatok 13. 12. v Šúrovciach. V kostole budem spovedať v pondelok a utorok od 16:30 hod., vo štvrtok a piatok od 15:30 hod.

- Vianočná sv. spoveď bude v našej farnosti vo štvrtok 19. 12. 2019 od 10:00 – 11:30 hod. a od 15:30 – 18:00 hod., kedy bude sv. omša. Dopoludnia sa bude o 10:45 a 11:30 hod. rozdávať sv. prijímanie.

- Všetky deti, ale i ostatných srdečne pozývam na rorátnu sv. omšu vždy v stredu o 6:45 hod. Deti si môžu priniesť svoj lampáš, ktorý zapálený ponesú v sprievode do kostola. Svetlo ako symbol Krista, ktorý je Svetlom sveta a prežiaruje každú tmu. Lampáše potom môžu nechať v kostole. Stretneme sa na fare o 6:40 hod. a pôjdeme sprievodom s lampášmi do kostola.

- V piatok 6. 12. 2019 po večernej sv. omši zavíta do našej farnosti Sv. Mikuláš. Všetky deti srdečne pozývame na sv. omšu.

- Potrebujeme vianočný stromček do kostola. Kto by ho chcel darovať, nech sa prihlásii v sakristii alebo na fare.

- Slovenský dohovor za rodinu pozýva dňa 7. 12. 2019 od 14:30 hod. v kostole Nanebovzatia Panny Márie v Sládkovičove na akciu: Zastavme zlo z Istanbulu. Bližšie informácie sú na nástenkách.

- V piatok pozývam mládež na stretko po sv. omši na fare a v sobotu o 17:00 pozývam všetky deti na detské stretko na fare.

Nedeľa - o 15:00 modlitba sv. ruženca a litánií pred Najsv. sviatosťou Oltárnou

Pondelok – o 16:10 Večeradlo s Pannou Máriou