Farské oznamy od 14. do 20. mája 2018

Napísal: Andrej Macho

• Dnes je zbierka na katolícke masmédiá (Tv Lux, rádio Lumen atď). Úprimné Pán Boh zaplať za vaše milodary.
  • V pondelok 14. 5. o 16:30 sa bude konať na fare nácvik piesní na 1. sv. prijímanie. Účasť detí, ktoré idú na 1. sv. prijímanie je nutná.
  • V kostole sa našiel načúvací prístroj, komu chýba, nech sa prihlási v sakristii.
  • V sobotu 19. 5. po rannej sv. omši sa bude konať obnova zasvätenia farnosti Panne Márii. Prineste si so sebou modlitbu zasvätenia.
  • Je možnosť prihlásiť sa na letný farský tábor pre deti od 3. do 9. ročníka ZŠ, ktorý sa uskutoční v dňoch 29. 7. - 3. 8. 2018 v rekreačnom zariadení Altan v Rajeckých Tepliciach. Suma je 99 € , možnosť uhradiť v 2 splátkach. V prípade 2 detí a viac z jednej rodiny možná zľava. Prihlášky sú k dispozícií vzadu v kostole, v skaristii i na webovej stránke farnosti. Termín odovzdania prihlášky je do 30. júna 2018. Bližšie info na plagátoch. Všetky deti srdečne pozývame.
  • Vzadu na stolíku si môžete zakúpiť knižku s názvom: „Novéna so ctihodnou matkou Vojtechou Hasmandovou“, ktorú vydali Milosrdné sestry z Kongregácie sv. Karola Boromejského. Cena je 1,40 eur.
  • Dňa 26. 5. 2018 chcú v našej farnosti prijať sv. manželstva snúbenci Daniel Kaštíl a Simona Habánová. Kto by poznal nejakú cirkevnoprávnu prekážku, nech ju ohlási na farskom úrade.
  • Na budúci týždeň v stredu, piatok a sobotu slávime letné kántrové dni. Ich obsahom sú prosby za jednotu kresťanov a duchovné povolania. Záväzný je iba jeden deň. U nás to bude streda.
  • Mladých srdečne pozývam v piatok na nácvik piesní pred sv. omšou a na stretko po sv. omši na fare.
  • Pozývam deti na stretko v sobotu o 17:00 na fare.
  • Úprimné Pán Boh zaplať všetkým za všetku vašu pomoc, upratovanie a zveľaďovanie kostola a fary i za všetky milodary pre kostol i farnosť.
  • Všetkým mamám dnes k ich sviatku želám všetko najlepšie, veľa Božieho požehnania a ochranu nebeskej Matky Panny Márie.

Nedeľa – o 15:00 modlitba všetkých sv. ružencov, litánie a korunka k Božiemu milosrdenstvu
Pondelok – o 17:10 Večeradlo s Pannou Máriou
Štvrtok – od 17:00 – 17:55 tichá adorácia v kostole