EFEZ - spoločenstvo mladých

in Efez
Napísal: Daniel Hrčka
Návštevy: 2006

Nasledujúci článok je plný informácií o tom ako vzniklo spoločenstvo mladých v našej farnosti.

Pod názvom EFEZ – Spoločenstvo mladých účinkujeme od roku 2013. Mnohí o nás už počuli možno aj skôr, pretože nás videli už pri predošlých akciách vo farnosti.

Stretávali sme sa už pomerne dlhé obdobie. Niektorí prichádzali pravidelne, iní občas. No nemali sme názov spoločenstva. Centrom stretnutí vždy bola modlitba k Bohu Otcovi a čítanie zo Sv. písma. Na niektorých stretnutiach nechýbali ani rôzne aktivity s poučným záverom. Preto teda nie je možné presne určiť dátum vzniku.

V roku 2012, v októbri, väčšina z nás absolvovala kurz Filip. Zámer kurzu priniesol svoje ovocie - naše srdcia sa naplnili Božou láskou a mnohí z nás pochopili silu spoločenstva. Spoločenstva, ktoré nás dvíha ak padáme, ktoré v nás prebúdza túžbu prežívať s Ježišom krásny vzťah, a ktoré nám pomáha kráčať s vierou v srdci naprieč týmto zložitým svetom. V začiatkoch spoločenstva nás bolo pomenej, spoločenstvo sa utužovalo a dnes sa tešíme už z pekného čísla - 24 členov. Stretávame sa každú nedeľu o 17:00 hodine na fare. Na našich stretnutiach nechýba dobrá nálada, smiech, spoločná modlitba či zdielačka.

Našim hlavným cieľom je prinášať svetlo do sŕdc, rozžiariť iskričky nádeje v očiach či vyčariť úprimný úsmev na tvárach všetkých ľudí, s ktorými sa stretávame. Preto sa snažíme oživiť spoločenské akcie v Šúrovciach, a tak prinášať lásku. Podarilo sa nám zvládnuť už akcie ako sú: Vypni telku, zapni seba; Detský tábor; Hraná krížová cesta - Pašie; Vianočné trhy; Vianočné poobedie; a už takmer tradičný Živý Betlehem.

Veríme, že plamienok v našich srdciach nikdy nevyhasne, a že nám tento oheň sv. Ducha vydrží, a tak sa nám aspoň trošku podarí zlepšiť svet okolo nás.

Príď medzi nás, tešíme sa na Teba !

Si srdečne vítaný :)