Farské oznamy od 18. apríla 2021 do 25. apríla 2021

3. veľkonočná B

- Z rozhodnutia vlády SR sa od 19. apríla 2021 opäť povoľuje slávenie verejných bohoslužieb. Budú však platiť nasledovné obmedzenia:

• 1 osoba na 15 metrov štvorcových plochy kostola - u nás 20 osôb, ak táto plocha nedosahuje 90 m2, môže sa tu nachádzať najviac 6 osôb. Do počtu zúčastnených sa nezapočítavajú deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby. Pri účasti na sv. omši, krste, sobáši a pohrebe nie je potrebné mať negatívny test!!!
    • povinnosť mať prekrité ústa i nos respirátorom počas celej sv. omše. (neplatí pre deti do 6 rokov veku, deti v materskej škole, v inom obdobnom zariadení pre deti alebo v školskom zariadení, osoby so závažnými poruchami autistického spektra, osoby so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím, fotografované osoby na čas nevyhnutný pre výkon procesu fotografovania, osoby nevesty a ženícha pri sobáši)
    • Rúško alebo iné prekritie úst a nosa môžu mať: žiaci ZŠ, osoby s chronickými ochoreniami dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou a osoby s kožnými ochoreniami tváre, u ktorých by nosenie respirátora mohlo viesť k zhoršeniu stavu.
    • Ďalej je potrebné dodržiavať: vzdialenosť 2 metre medzi osobami; to neplatí na prípady u ktorých to vzhľadom na povahu obradu nie je možné, dodržiavať respiračnú etiketu, z obradov vylúčiť osoby, ktoré majú nariadenú karanténu alebo akékoľvek príznaky respiračného infekčného ochorenia, zakazuje sa podávanie rúk, v priestoroch, kde sa vykonávajú obrady odstrániť nádoby s vodou.

- Na sv. omšu sa bude vchádzať cez sakristiu 15 min. pred sv. omšou, 5 miest bude vyhradených pre rodinu, ktorá má úmysel sv. omše. Sv. omša v pondelok 19. apríla bude o 18:00 hod.

- Nakoľko účasť na sv. omšiach je limitovaná, nadaľej platí dišpenz od účasti na nedeľných sv. omšiach, až do úplného otvorenia kostolov.

- Dnes sa začína týždeň modlitieb za duchovné povolania. Pamätajme i v našich modlitbách na tento úmysel a vyprosujme u Pána nové kňazské a rehoľné povolania i z našej farnosti.

- Na budúcu nedeľu je zbierka na seminár. Pán Boh zaplať za milodary.

- Úradné záležitosti, nahlásenie úmyslu sv. omše na mesiace máj a jún, individuálnu sv. spoveď, sv. prijímanie, krst, sobáš, pohreb alebo zaopatrenie chorého sviatosťami, prednostne prosím vybavujte telefonicky na tel. č.: 033/5595 257, 0905 328 325 alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.@Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

- Milovaní bratia a sestry, kto by chcel prispieť na kostol a faru, môže svoj milodar priniesť osobne na faru alebo poslať na číslo účtu: SK05 0900 0000 0000 4553 5690. Úprimné Pán Boh zaplať.

- Myslím na vás všetkých v tejto náročnej dobe v modlitbách a vyprosujem od Pána a našej Nebeskej Matky Panny Márie hojnosť milostí, požehnania, pomoci a zdravia pre všetkých.

Váš duchovný otec farnosti Marián