Farské oznamy od 11. apríla 2021 do 18. apríla 2021

2. veľ. nedela

- Z rozhodnutia vlády SR, vyhláška č. 131 zo dňa 19.3.2021 – čiastka 51/2021 sa naďalej neslúžia verejné sv. omše. Zapísané úmysly sv. omší odslúžim podľa rozpisu súkromne. Na krste, sobáši a pohrebe môže byť spolu max. 6 osôb. Kostol bude otvorený k osobnej modlitbe a adorácií denne do 17:00 hod.

- V dňoch od 12.4.2021 do 17.4.2021 sa v prípade pohrebu alebo súrneho zaopatrenia chorého sviatosťami obráťte na farský úrad v Zavare a na p. farára Vdp. JCLic. Jána Bederku. Tel. č.: 0903 135 713 alebo 033/5597 474.

- Milovaní bratia a sestry, kto by chcel prispieť na kostol a faru, nakoľko nemožno teraz konať zbierku a zvyčajný zvonček v kostole, môže svoj milodar priniesť osobne na faru alebo poslať na číslo účtu: SK05 0900 0000 0000 4553 5690. Úprimné Pán Boh zaplať.

- Každý, kto si dnes v Nedeľu Božieho milosrdenstva nábožne uctí obraz Božieho milosrdenstva a splní predpísané podmienky (sv. prijímanie, dokonalá lútosť, modlitba na úmysel Sv. Otca a odpútanosť od každého hriechu, aj najmenšieho) a pomodlí sa modlitbu Otče náš a Verím v Boha a pridá k tomu nábožný vzdych vzývajúci Božie milosrdenstvo (napr. Milosrdný Ježišu, dôverujem ti), môže získať úplné odpustky pre seba alebo pre duše v očistci.

- Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta UK v Bratislave aj v tomto roku ponúka magisterské štúdium katolíckej teológie dennou formou pre kandidátov kňazstva i laikov. Bližšie informácie o spôsobe podania prihlášky sú na stránke fakulty www.frcth.uniba.sk.

Laickí absolventi magisterského štúdia katolíckej teológie môžu nájsť uplatnenie v službe učiteľov a učiteliek náboženskej výchovy, v pastoračnej službe vo farnosti, v duchovných redakciách masmédií, v charitatívnych a humanitných ustanovizniach, či v oblasti humanitárnej pomoci, v organizácii voľnočasových aktivít i vo vytváraní kvalifikovaných tímov zo strany cirkví pre spoluprácu so štátnymi inštitúciami.

- Dnes v Nedeľu Božieho milosrdenstva napoludnie sa na desať minút rozoznejú zvony katolíckych kostolov na Slovensku, aby veriacich pozvali k modlitbe za tých, ktorí zomreli na ochorenie Covid-19 i za všetky ostatné obete pandémie. Prosme v modlitbe o Božie milosrdenstvo pre zosnulých a o Božiu pomoc pre pozostalých.

- Myslím na vás všetkých v tejto náročnej dobe v modlitbách a vyprosujem od Pána a našej Nebeskej Matky Panny Márie hojnosť milostí, požehnania, pomoci a zdravia pre všetkých.

Váš duchovný otec farnosti Marián