Farské oznamy od 28. marca 2021 do 4. apríla 2021

kvetna B

- Z rozhodnutia vlády SR, vyhláška č. 131 zo dňa 19.3.2021 – čiastka 51/2021 sa naďalej neslúžia verejné sv. omše. Zapísané úmysly sv. omší odslúžim podľa rozpisu súkromne. Na krste, sobáši a pohrebe môže byť spolu max. 6 osôb. Kostol bude otvorený k osobnej modlitbe a adorácií denne do 17:00 hod (ak je kostol počas dňa uzamknutý, tak práve slávim neverejnú sv. omšu. Po jej skončení, opäť kostol otvorím).

- Úradné záležitosti, individuálnu sv. spoveď, krst, sobáš, pohreb alebo zaopatrenie chorého sviatosťami, prednostne prosím vybavujte telefonicky na tel. č.: 033/5595 257, 0905 328 325 alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.@Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

- Milovaní bratia a sestry, kto by chcel prispieť na kostol a faru, nakoľko nemožno teraz konať zbierku a zvyčajný zvonček v kostole, môže svoj milodar priniesť osobne na faru alebo poslať na číslo účtu: SK05 0900 0000 0000 4553 5690. Úprimné Pán Boh zaplať.

- Dnes na Kvetnú nedeľu som požehnal ratolesti. Môžete si ich zobrať vzadu v kostole pri Panne Márii.

- Veľkonočné trojdnie budem sláviť v nasledovných hodinách súkromne, bez účasti veriacich – Zelený štvrtok o 18:00 hod., Veľkopiatočné obrady utrpenia a smrti Pána o 15:00 hod., Veľkonočná vigília o 19:30 hod. a Veľkonočná nedeľa o 10:00 hod. Spojme sa spolu v tento čas duchovne v modlitbe.

- Získanie úplných odpustkov za obvyklých podmienok vo Veľkonočnom trojdní:

Zelený štvrtok – pri verejnej adorácií Najsv. sviatosti recitovaním alebo spevom Tantum ergo (Ctíme túto sviatosť)

Veľký piatok – nábožná účasť na poklone kríža pri liturgickom slávení

Veľkonočná vigília – obnova krstných sľubov pri liturgickom slávení

- Na Veľký piatok je prísny pôst a zdržiavanie sa mäsitého pokrmu. Môžeme sa najesť raz do sýta a dvakrát menej.

- Milovaní bratia a sestry, milovaní farníci, na Slovensku sa ani v tomto roku nebudú sláviť veľkonočné obrady verejným spôsobom. Preto všetkých veriacich povzbudzujem sledovať liturgické obrady veľkonočného trojdnia ako aj ďalšie pobožnosti a duchovné aktivity prostredníctvom katolíckej televízie Lux, katolíckeho rádia Lumen. Prosím Vás, sledujte ich spôsobom, akoby ste na nich boli osobne prítomní so všetkou zbožnosťou a sústredenosťou. Zároveň Vám predkladám texty domácej liturgie, ktoré vypracoval kňaz Spišskej diecézy, farár a dekan v Kežmarku František Trstenský. Jej cieľom je napomôcť zbožnému prežitiu tohtoročných veľkonočných sviatkov v našich domácnostiach. Môže sa ich pomodliť rodina, ale aj jednotlivec. Pošlite tieto texty aj Vašim susedom a známym. Táto domáca liturgia je k dispozícii na stiahnutie popr. vytlačenie na tejto stránke: https://www.tkkbs.sk/downloads/pdf/LiturgiaRodiny/LDC2021VN.pdf

- Myslím na vás všetkých v tejto náročnej dobe v modlitbách a vyprosujem od Pána a našej Nebeskej Matky Panny Márie hojnosť milostí, požehnania, pomoci a zdravia pre všetkých.

Váš duchovný otec farnosti Marián