Farské oznamy od 6. októbra 2019 do 13. októbra 2019

27 nedeľa C

- Farská hodová ofera bola spolu v hodnote 1045 eur. Pán Boh zaplať.

- Október je mesiac sv. ruženca. Pozývam k modlitbe sv. ruženca doma i tu v kostole. V tento mesiac je možné získať pri spoločnej modlitbe sv. ruženca doma, v kostole, v kaplnke, rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení za obvyklých podmienok úplné odpustky. K modlitbe treba pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách sv. ruženca. Aj v tomto roku by som chcel zvlášť pozvať k tejto modlitbe v kostole deti a mladých našej farnosti. Vždy v stredu a v piatok od 17:15. V tieto dni nebudem spovedať pred sv. omšou.

- Dnes popoludní o 15:00 sa pomodlíme litánie a pobožnosť na prvú nedeľu pred Najsvätejšou sviatosťou Oltárnou a po nej bude nasledovať svedectvo o misiách v Afrike. Srdečne všetkých pozývam.

- V piatok 11. 10. 2019 o 15:30 sa bude vysluhovať sviatosť zmierenia – sv. spoveď pre birmovancov, birmovných rodičov, rodičov a príbuzných. V sobotu 12. 10. 2019 o 10:30 hod. sa bude v našej farnosti vysluhovať sviatosť birmovania. Prosím, aby ste nechali voľné lavice pre birmovancov a birmovných rodičov. Myslime na nich v našich modlitbách.

- V sobotu o 12. októbra 2019 o 10.00 hod. sa v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave uskutoční slávnosť svätých košických mučeníkov. Pontifikálnu svätú omšu bude celebrovať za účasti trnavského arcibiskupa, Mons. Jána Oroscha, ostrihomsko - budapeštiansky arcibiskup metropolita, prímas Maďarska, kardinál Péter Erdő. Po nej bude nasledovať procesia s relikviami - troma lebkami svätých košických mučeníkov ulicami mesta.

- Na budúcu nedeľu 13. 10. 2019 bude zbierka na opravu kostola a fary. Za vaše milodary vopred úprimné Pán Boh zaplať. Zároveň budem po sv. omšiach zapisovať úmysly sv. omší na mesiace november a december.

- Dňa 19. 10. 2019 chcú v našej farnosti prijať sviatosť manželstva Richard Adamec a Anna Fraňová. Kto by poznal nejakú cirkevnoprávnu prekážku, nech ju príde ohlásiť na farský úrad.

- V piatok pozývam mladých na nácvik spevu pred sv. omšou a na stretko po sv. omši na fare.

- V sobotu o 17:00 hod. pozývame deti na detské stretko na fare.

Pondelok – o 17:10 Večeradlo s Pannou Máriou

Štvrtok – od 17:00 tichá adorácia v kostole do sv. omše