Farské oznamy od 29. septembra 2019 do 6. októbra 2019

26. nedeľa C

- Úprimné Pán Boh zaplať a veľká vďaka všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pripraviť všetko potrebné k tejto krásnej hodovej slávnosti.

- Dnes je farská ofera. Pán Boh zaplať za všetky vaše milodary.

- Spovedať chorých k prvému piatku budem v pondelok vo Valtašúre, v stredu vo Varašúre, Novej a Školskej ulici a v piatok v Šúrovciach. V kostole budem spovedať v pondelok a utorok od 17:30, v stredu a vo štvrtok od 17:00 a v piatok od 16:30 hod.

- Október je mesiac sv. ruženca. Pozývam k modlitbe sv. ruženca doma i tu v kostole. V tento mesiac je možné získať pri spoločnej modlitbe sv. ruženca doma, v kostole, v kaplnke, rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení za obvyklých podmienok úplné odpustky. K modlitbe treba pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách sv. ruženca. Aj v tomto roku by som chcel zvlášť pozvať k tejto modlitbe v kostole deti našej farnosti od budúceho týždňa, kedže tento je prvopiatkový. Vždy v stredu a v piatok od 17:15. V tieto dni nebudem spovedať pred sv. omšou.

- Pápežská nadácia ACN – pomoc trpiacej Cirkvi, pozýva dňa 18. 10. 2019 všetky deti, rodiny, farnosti, aby sa zúčastnili celosvetovej modlitbovej iniciatívy s názvom Milión detí sa modlí ruženec za jednotu a pokoj vo svete.

- Na budúcu nedeľu 6. 10. popoludní o 15:00 sa pomodlíme litánie a pobožnosť na prvú nedeľu pred Najsvätejšou sviatosťou Oltárnou a po nej bude nasledovať svedectvo o misiách v Afrike. Mesiac október je i misijným mesiacom.

- Dnes a zajtra budú v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave prítomné relikvie sv. Vincenta de Paul, ktoré si bude možné uctiť. Bližší program a informácie sú na nástenkách.

- Dňa 5. 10. 2019 chcú v našej farnosti prijať sviatosť manželstva Matúš Bokora a Veronika Kovačičová a 19. 10. 2019 Richard Adamec a Anna Fraňová. Kto by poznal nejakú cirkevnoprávnu prekážku, nech ju príde ohlásiť na farský úrad.

- V piatok pozývam mladých na nácvik spevu pred sv. omšou a na stretko po sv. omši na fare.

- V sobotu o 17:00 hod. pozývame deti na detské stretko na fare.

Pondelok – o 17:10 Večeradlo s Pannou Máriou

Štvrtok – od 17:00 tichá adorácia v kostole do sv. omše (za nové kňazské a rehoľné povolania)

Piatok – po sv. omši prvopiatková pobožnosť a následne tichá adorácia do 20:00 hod.

Sobota – o 7:30 hod. pobožnosť na prvú sobotu a následne sv. omša