Farské oznamy od 1. septembra 2019 do 8. septembra 2019

22. nedeľa C

- V pondelok 2. 9. 2019 o 7:30 srdečne pozývam všetkých žiakov a učiteľov na sv. omšu pri príležitosti začiatku nového školského roka a v prvopiatkovom týždni i na sv. spoveď, aby sme si od Pána vyprosili potrebné milosti a múdrosť.

- Spovedať chorých k prvému piatku budem v utorok vo Valtašúre, v stredu vo Varašúre, Novej a Školskej ulici a v piatok v Šúrovciach. Spovedať začínam od 9:00 hod. V kostole budem spovedať v utorok od 17:30 hod., v stredu a vo štvrtok od 17:00 hod. a v piatok od 16:30 hod.

- V piatok 6. 9. 2019 pri sv. omši bude spievať a hrať hudobná skupina Lamačské chvály. Srdečne pozývame. Po sv. omši budú mať stretnutie s birmovancami.

-Dňa 14. 9. 2019 chcú v našej farnosti prijať sviatosť manželstva Vladimír Ondrejovič a Katarína Filová. Kto by poznal nejakú cirkevnoprávnu prekážku, nech ju príde ohlásiť na farský úrad.

- Do 15. septembra 2019 spolu s arcidiecéznou charitou v Trnave konáme zbierku školských pomôcok pre deti z rodín, ktoré si ich kúpu nemôžu dovoliť. Pán Boh zaplať.

- Obecný a farský úrad v Šúrovciach Vás srdečne pozývajú dňa 15. 9. 2019 na slávnostný koncert z názvom: „Volám ťa, láska“ speváka Maroša Banga ku cti Sedembolestnej Panny Márie o 17:00 hod. v Rím. kat. kostole Sv. Michala Archanjela v Šúrovciach. Všetci ste srdečne vítaní.

- 22. septembra 2019 o 14:30 sa na Námestí slobody v Bratislave uskutoční Národný pochod za život na ktorý pozývame všetkých veriacich a ľudí dobrej vôle, aby sme podporili ochranu života od jeho počatia, až po prisrodzenú smrť. Motto pochodu je: Život nenarodeným – pomoc matkám – pravdu spoločnosti.

- V sobotu 7. 9. o 17:00 hod. pozývame deti na detské stretko na fare.

- Na budúcu nedeľu 8. 9. 2019 pri sv. omšiach bude pravidelná zbierka na opravu kostola a fary. Vopred úprimné Pán Boh zaplať za Vaše milodary.

Nedeľa – 15:00 modlitba sv. ruženca a litánií pred Najsvätejšou sviatosťou Oltárnou

Štvrtok – od 17:00 tichá adorácia v kostole do sv. omše

Piatok – po sv. omši prvopiatková pobožnosť a následne eucharistické požehnanie

Sobota – o 7:30 pobožnosť na prvú sobotu a následne sv. omša