Farské oznamy od 18. do 25. novembra 2018

oznamy 33 nedeľa B

- V dňoch trvania Trnavskej novény od 13. - 21. 11. 2018 pôjde z našej farnosti autobus na novénu. Autobus pôjde každý deň o 16:30 z Varašúra, následne pôjde do Valtašúra a potom ku kostolu. Autobus pôjde i cez Zavar a potom do Trnavy. Bezprostredne po skončení sv. omše sa autobus vracia naspäť. Cena tam i späť je 2 eurá.

- Sväté omše cez týždeň počas trvania Trnavskej novény budú o 16:00 hod.

- Na budúcu nedeľu po sv. omšiach si budete môcť zakúpiť sviece na adventný veniec, ktoré pre vás vyrobili naši mladí a tak podporiť ich, aj ich aktivity. Na 1. adventnú nedeľu si budete môcť po sv. omšiach zakúpiť farský kalendár na budúci rok za cenu 4,50 eur. Pán Boh zaplať za vaše milodary.

- Arcibiskupské gymnázium biskupa P. Jantauscha a Stredná odborná škola pedagogická blahoslavenej Laury pozývajú žiakov, rodičov a širokú verejnosť na Deň Otvorených Dverí dňa 22. novembra 2018 (štvrtok) od 8:00 do 17:00 hod. V priestoroch na ulici Jána Hollého 9 v Trnave. Podrobnejšie informácie o školách a štúdiu na nich sú na letákoch na nástenkách.

- Bratia a sestry, ako je známe aj z médií, kresťania v Pakistane zažívajú nárast prenasledovania za svoju kresťanskú vieru. Najnovším príkladom je kauza manželky a matky dvoch detí Asie Bibi, kresťanky väznenej a prenasledovanej za to, že vyznala vieru v Ježiša Krista. Okrem nej je ohrozený aj jej obhajca, pričom jej rodina  bola nútená emigrovať do zahraničia. Rôzne mimovládne organizácie, aj niektoré vlády sa snažia dostať Asiu Bibi mimo krajinu, ale nedarí sa to kvôli reakcii extrémistov v posledných dňoch. Kresťania v Pakistane prosia o modlitbu. Vyprosujme im od Boha vytrvalosť vo viere, trpezlivosť v utrpení, posilu v rozhodnutí vyznávať Ježiša Krista a jeho evanjelium.

- Misionári Saletíni s tímom laikov pozývajú v dňoch 30. novembra - 2. decembra 2018 na duchovnú obnovu "rozVEDENÍ k BOHU I." pre rozvedených, ktorí žijú sami do Rodinkova v Belušských Slatinách. Je možné prísť aj s deťmi, o ktoré sa postarajú animátori. Bližšie informácie na plagáte na nástenke.

- Pastoračné centrum Anny Kolesárovej a katolícka zoznamka katRande pozývajú slobodných katolíkov na Púť zrelosti  - Púť slobodných, ktorá bude 23. – 25. novembra v Pavlovciach nad Uhom. Príďte načerpať milostí k blahoslavenej Anke Kolesárovej a zažiť spoločenstvo tých, ktorí v rodinnej atmosfére veľa komunikujú, ale i počúvajú a spoznávajú nových ľudí. Témou púte bude Správna voľba a hosťami otec arcibiskup Bernard Bober, sr. Hermana Matláková, tanečné divadlo Atak. Registráciu a všetky potrebné informáciu nájdete na stránkach domcek.org.

- V piatok pozývam mladých na nácvik spevu pred sv. omšou a na stretko po sv. omši na fare.

- V sobotu o 17:00 hod. pozývam všetky deti na detské stretko na fare.

- Úprimné Pán Boh zaplať všetkým za vaše milodary a starostlivosť o chrám, faru a ich okolie.

Nedeľa – o 15:00 modlitba škapuliara

Pondelok – o 15:10 večeradlo s Pannou Máriou