Farské oznamy od 15. do 21.10.2018

Napísal: Andrej Macho

- Veľké Pán Boh zaplať a ďakujem za pomoc pri odstraňovaní stromu pred kostolom a za následnú úpravu okolia a osadenie novej tabule na oznamy. Ďakujem p. Kubalovi za zapožičanie plošiny, p. Beránkovi za zapožičanie potrebných strojov, p. Mrekajovi za spílenie stromu, p. kostolníkovi za usmernenie prác i všetkým ostatným dobrovoľníkom, ktorí obetovali svoj čas a prišli pomôcť.

- Október je mesiac sv. ruženca. Pozývam k modlitbe sv. ruženca doma i tu v kostole. Chcel by som chcel zvlášť pozvať k tejto modlitbe v kostole deti našej farnosti. V tomto týždni to bude vo štvrtok 18. 10. o 17:15, kedy sa zapojíme do výzvy - „milión detí sa modlí ruženec“ za jednotu a pokoj vo svete. V piatok sa budeme modliť sv. ruženec tiež o 17:15. Srdečne pozývam všetky deti.
- Na budúcu nedeľu slávime misijnú nedeľu. V túto nedeľu bude celonárodná zbierka na misie. Zvlášť bude obetovaná farnostiam v Etiópii, ktoré sú skúšané chudobou. Za vaše milodary vopred srdečné Pán Boh zaplať.

- V sobotu 27. 10. 2018 od 14:30 do 18:00 sa v areáli ZŠ na umelom ihrisku uskutoční obnovený turnaj žiakov do 15 rokov o putovný pohár pátra Vendela Sabu a o 1kg sliviek, ktorý organizuje Farský úrad Šúrovce a Obecný úrad Šúrovce. Bližšie info na plagáte.

- Dnes po sv. omšiach a v nasledujúce dni zapisujem úmysly sv. omší na mesiace november a december.
- V piatok pozývam mladých na nácvik spevu pred sv. omšou a v sobotu o 17:00 pozývam všetky deti na detské stretko na fare.
- Úprimné Pán Boh zaplať všetkým za vaše milodary a starostlivosť o chrám, faru a ich
okolie.

Pondelok – o 17:10 večeradlo s Pannou Máriou