Farské oznamy od 11. do 17. decembra 2017

Napísal: Andrej Macho

• Vianočná sv. spoveď v našej farnosti bude vo štvrtok 21. 12. v čase od 10:00 – 11:30 a 15:30 – 18:00. Doobeda sa každú pol hodinu bude rozdávať sv. prijímanie a o 18:00 bude sv. omša.
  • Chorých, ktorých ste nahlásili na vianočnú sv. spoveď budem spovedať tento týždeň. V pondelok vo Valtašúre, stredu vo Varašúre, Novej a Školskej ulici a v piatok v Šúrovciach. Spovedať začínam od 9:00 hod.
  • Po sv. omšiach si môžete opäť i tento rok zakúpiť pred kostolom farský kalendár na budúci rok za cenu 4,50 eur a rôzne iné výrobky našich mladých farnosti. Pán Boh zaplať za vaše milodary.
  • Nácvik speváckeho zboru farnosti bude v utorok 12. 12. o 18:00 na fare.
  • Všetky deti, ale i ostatných srdečne pozývame na rorátne sv. omše, ktoré budú bývať v
    pondelok, stredu a piatok o 6:45 hod. Deti si môžu priniesť svoj lampáš, ktorý zapálený ponesú v
    sprievode do kostola pred oltár, svetlo ako symbol Krista, ktorý je Svetlom sveta a prežiaruje
    každú tmu a na ktorého narodenie sa pripravujeme. Lampáše potom môžu nechať v kostole.
    Stretneme sa pri fare o 6:40 a pôjdeme sprievodom s lampášmi do kostola.
  • Predvianočný deviatnik sa začína v piatok 15. 12. Požehnanie obrazov bude dnes po sv.
    omšiach.
  • V tomto nasledujúcom týždni sú zimné kántrové dni v stredu, piatok a sobotu. Záväzný
    je iba jeden deň. U nás to bude sobota. Obsahom je príchod Kristovho kráľovstva do rodín,
    duchovná obnova rodín, pokoj a spravodlivosť vo svete.
  • Pozývame všetkých mladých na nácvik spevu v piatok o 16:30 na fare a na stretko po sv.
    omši.
  • Pozývame všetky deti na stretko v sobotu o 17:00 na fare.
  • Úprimné Pán Boh zaplať všetkým dobrodincom za milodary, ktoré ste obetovali pre farnosť i pre charitu.

Nedeľa – o 15:00 modlitba sv. ruženca a litánie
Streda –  13. 12. o 17:00 modlitba 4  sv. ružencov + korunka k Božiemu milosrdenstvu
Štvrtok – od 16:00 tichá adorácia v kostole do sv. omše