Správa

Napísal: Andrej Macho
Ostatná aktualizácia: 26 november 2017
Napísané: 26 november 2017

• “Toto je oznam pre všetkých rodičov, ktorí mali odvahu priviesť svoje deti na tento svet a ktoré majú o ne obavu, aby im tento svet neublížil. Rovnako tak je to oznam pre všetkých ľudí dobrej vôle aj zasvätené osoby, ktoré úprimne veria, že sa tu na Slovensku stále dá zápasiť za hodnoty evanjelia. Preto vás prosíme, príďte dňa 2.decembra o 15.00 hod. na stretnutie s Marošom Kuffom a ostatnými prednášajúcimi do františkánskeho Kostola sv. Jakuba v Trnave, kde sa bude preberať téma: Zastavme zlo istanbulského dohovoru!!! Stretnutie bude spojené so svätou omšou o 18.00 hod a po nej bude nasledovať sviečkový pochod s modlitbou Posvätného ruženca pred Okresný úrad v Trnave. Viac info vo vyhlásení, ktoré je na nástenkách.”
  • Gymnázium Angely Merici v Trnave oznamuje všetkým piatakom a deviatakom a tiež ich rodičom, že dňa 1. 12. 2017 od 8:00 do 12:00 môžu navštíviť priestory školy, porozprávať sa s profesormi, aj študentmi a aspoň na chvíľu si budú môcť vyskúšať, aké je to byť GAMákom. Gymnázium má vysokú kvalitu štúdia, o čom svedčí aj veľa absolventov prijatých na vysoké školy. Pre toto gymnázium je veľmi dôležitá aj orientácia na tradičné kresťanské hodnoty a rozvoj talentov všetkých študentov.
  • Nasledujúci týždeň je prvopiatkový. Spovedať budem v pondelok od 16:30 do sv. omše, v utorok od 16:00 do 17:00, stredu, štvrtok a piatok od 15:00 do 17:00. Chorých k 1. piatku budem spovedať v stredu vo Varašúre, Valtašúre, Novej a Školskej ulici a v piatok v Šúrovciach. Spovedať začínam od 9:00. Táto spoveď im platí aj k Vianociam.
  • Na budúcu 1. adventnú nedeľu je jesenná zbierka na charitu. Za vaše milodary vopred úprimné Pán Boh zaplať.
    Vzadu v kostole pri katolíckych novinách sú letáky, kde si môžete pozrieť a prečítať ako sa prerozdelila jarná zbierka na charitu.
  • Na budúcu 1. adventnú nedeľu budem požehnávať adventné vence. Kto si chce nechať požehnať adventný veniec, nech si ho prinesie do kostola a položí ho pred oltár.
  • Prosím, aby ste v tomto nasledujúcom týždni nahlásili v sakristii po sv. omšiach alebo na fare tých chorých, ktorých nespovedám pravidelne k 1. piatku a chceli by sa dať vyspovedať k vianočným sviatkom. Spovedať ich budem v pondelok 11. 12. vo Valtašúre, v stredu 13. 12. vo Varašúre, Novej a Školskej ulici a v piatok 15. 12. v Šúrovciach. Spovedať budem od 9:00.
  • Štvrtok 30. 11. po sv. omši srdečne všetkých pozývame na prezentáciu o Slov. kat. charite, ktorú bude viesť generálny sekretár SKCH pán Erich Hulman.
  • Pozývame všetkých mladých na nácvik spevu v piatok o 16:30 na fare a na stretko po sv. omši.
  • Pozývame všetky deti na stretko v sobotu o 17:00 na fare.
  • Úprimné Pán Boh zaplať všetkým dobrodincom za milodary.

Nedeľa – o 15:00 modlitba sv. ruženca a litánie
Pondelok – o 16:10 večeradlo s Pannou Máriou
Štvrtok – od 16:00 tichá adorácia v kostole do sv. omše
Piatok – prvopiatková pobožnosť po sv. omši a adorácia od 18:00 do 19:00 tichá adorácia a od 19:00 do 20:00 moderovaná adorácia, chvály, vďaky, prosby a odprosenia