Farské oznamy od 23. do 29. októbra 2017

Ostatná aktualizácia: 22 október 2017
Napísané: 22 október 2017

• Dnes slávime Misijnú nedeľu a zároveň 91. Svetový deň misií. Nesie sa v duchu slov pápeža Františka: „Misie sú v srdci viery“. Tento deň vytvára zo všetkých farností sveta jednu veľkú rodinu a jej členovia si navzájom preukazujú skutky telesného milosrdenstva, hlavne v prospech chudobných bratov a sestier po celom svete. V dnešnú nedeľu je i zbierka na misie. Pán Boh zaplať za vaše milodary na misie.
  • Arcibiskupské gymnázium biskupa Pavla Jantauscha a Pedagogická a sociálna akadémia blahoslavenej Laury pozývajú žiakov a rodičov na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, dňa 25. 10. 2017 (streda) od 8:00 do 14:00 hod. do nových priestorov na ulici Jána Hollého 9 v Trnave. Bližšie informácie o štúdiu na školách sú na výveskách.
  • V noci z 28. na 29. októbra sa mení čas. O 3:00 hod. letného času posúvame hodiny na 2:00 hod. stredoeurópskeho času.
  • Naša farnosť sa opäť zapojí do kampane Sviečka za nenarodené deti, ktorú organizuje pro-life organizácia Fórum života s podporou biskupov Slovenska. Zapojiť sa môžeme večer 2. novembra na Spomienku všetkých verných zosnulých zapálením sviečky za nenarodené deti a modlitbou s prosbou o Božie milosrdenstvo pre nenarodené deti a všetkých ľudí zranených potratom. Tieto sviečky (plastovú – 1 euro, alebo sklenú – 4 eurá - odporúčaná cena) si môžete zakúpiť i za dobrovoľný príspevok tu v našom kostole budúcu nedeľu a celý nasledujúci týždeň pred i po sv. omšiach.
  • Keďže v prvopiatkovom týždni slávime sviatok všetkých svätých a pamiatku na všetkých verných zosnulých, spovedať chorých po domoch budem tento týždeň pondelok, stredu a piatok, vždy od 9:00 hod. V pondelok vo Valtašúre, v stredu vo Varašúre, Novej a školskej ulici a v piatok v Šúrovciach. Spovedať pred sviatkami a prvým piatkom v kostole budem pred sv. omšami, štvrtok od 17:00 a v pondelok a utorok od 16:00 a na prvý piatok od 16:00 hod.
  • Pozývam mládež na nácvik spevu v piatok večer o 17:30 na fare a na stretko po sv. omši.
  • Pozývam deti na stretko v sobotu o 17:00 na fare.

Nedeľa – o 14:00 modlitba sv. ruženca a litánií
Pondelok - o 17:10 Večeradlo s Pannou Máriou
Štvrtok - od 17:00 tichá adorácia do sv. omše
Piatok - adorácia v kaplnke kostola nebude