Správa

Farské oznamy od 16. do 22. októbra 2017

Ostatná aktualizácia: 15 október 2017
Napísané: 14 október 2017

• Prežívame mesiac október, ktorý je mesiacom sv. ruženca. Preto v tomto mesiaci pozývam zvlášť modliť sa sv. ruženec spoločne doma i tu v kostole. Začíname sa modliť spoločne vždy 40 min. pred sv. omšou. V tento mesiac je možné pri spoločnej modlitbe doma, v kostole, v kaplnke, rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení sv. ruženca získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. K modlitbe treba pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách. Aj v tomto roku by som chcel pozvať k tejto modlitbe deti našej farnosti vždy v stredu a v piatok od 17:15. V tieto dni nebudem spovedať pred sv. omšou.
  • V nedeľu 22. 10. slávime Misijnú nedeľu a zároveň 91. Svetový deň misií. Bude sa niesť v duchu slov pápeža Františka: „Misie sú v srdci viery“. Tento deň vytvára zo všetkých farností sveta jednu veľkú rodinu a jej členovia si navzájom preukazujú skutky telesného milosrdenstva, hlavne v prospech chudobných bratov a sestier po celom svete. V túto nedeľu bude i zbierka na misie. Vopred Pán Boh zaplať za vaše milodary na misie.
  • V stredu 18. 10. sa po celom svete bude konať iniciatíva Milión detí sa modlí sv. ruženec. Do tejto iniciatívy sa zapojí aj naša farnosť, preto pozývam deti na modlitbu sv. ruženca v stredu 18. 10. o 17:00 v kostole, kde sa budeme spolu modliť za pokoj a jednotu vo svete a zasvätíme sa Panne Márii. Rodičia i starí rodičia povzbuďte deti k tejto modlitbe v tento deň.
  • Srdečne Vás všetkých dnes popoludní o 15:00 pozývame na prezentácia o živote a pôsobení Mons. Františka Revesa, v KD Šúrovce, kde bude možné zakúpiť si i knihu o jeho živote a pôsobení vo svete. Cena je 14 eur.
  • Pozývam mládež na nácvik spevu v piatok večer o 17:30 na fare a na stretko po sv. omši.
  • Pozývam deti na stretko v sobotu o 17:00 na fare.

Pondelok - o 17:10 Večeradlo s Pannou Máriou
Štvrtok - od 17:00 tichá adorácia do sv. omše