Správa

Farské oznamy od 09. do 15. októbra 2017

Ostatná aktualizácia: 08 október 2017
Napísané: 06 október 2017

• Prežívame mesiac október, ktorý je mesiacom sv. ruženca. Preto v tomto mesiaci pozývam zvlášť modliť sa sv. ruženec spoločne doma i tu v kostole. Začíname sa modliť spoločne vždy 40 min. pred sv. omšou. V tento mesiac je možné pri spoločnej modlitbe doma, v kostole, v kaplnke, rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení sv. ruženca získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. K modlitbe treba pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách. Aj v tomto roku by som chcel pozvať k tejto modlitbe deti našej farnosti vždy v stredu a v piatok od 17:15. V tieto dni nebudem spovedať pred sv. omšou.
  • Srdečne Vás v mene obecného úradu Šúrovce a farnosti Šúrovce pozývame na slávnosť odhalenia pamätnej tabule pri príležitosti 20. výr. úmrtia Mons. Františka Revesa, SDB nášho rodáka, ktorá sa bude konať v nedeľu
    15. 10. 2017 v Šúrovciach v kaplnke sv. Jozefa v miestnej časti Varov Šúr. Program: 10:00 slávnostná sv. omša, 15:00 prezentácia o živote a pôsobení
    Mons. Františka Revesa, SDB v KD Šúrovce, na ktorú všetkých farníkov i obyvateľov srdečne pozývame.
  • Štvrtok 12.10. po sv. omši sa uskutoční nácvik liturgického spevu.
  • V piatok 13. 10. slávime 100 rokov od zjavení Panny Márie vo Fatime. Budeme sa opäť v tento deň modliť všetky sv. ružence + korunku k Božiemu milosrdenstvu (2 sv. ružence pred sv. omšou, 2 sv. ružence + korunka po sv. omši).
  • Pozývam mládež na nácvik spevu v piatok večer o 17:30 na fare a na stretko po sv. omši.
  • Pozývam deti na stretko v sobotu o 17:00 na fare.

Nedeľa - 15:00 modlitba sv. ruženca a litánií
Pondelok - o 17:10 Večeradlo s Pannou Máriou