Farské oznamy od 02. do 08. októbra 2017

Ostatná aktualizácia: 01 október 2017
Napísané: 01 október 2017

- Od dnešnej nedele spúšťame vynovenú internetovú stránku farnosti. Adresa zostáva tá istá www.surovce.fara.sk.

- Aj v novom školskom roku 2017/2018 vychádza katolícky časopis Rebrík, ktorý vydáva eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Je to jediný katolícky časopis pre mladších žiakov na Slovensku. Pomáha deťom osvojiť si kresťanský životný štýl. Rebrík môžete objednať deťom alebo vnúčatám na internetovej stránke www.rebrik.sk alebo na tel. čísle: 02/20 44 52 53.

- Spovedať pred prvým piatkom budem v pondelok a utorok od 17:00 a v stredu, štvrtok a piatok od 16:00. Chorých v domácnostiach budem spovedať od 9:00 v pondelok vo Valtašúre, stredu vo Varašúre, Novej a Školskej ulici a v piatok v Šúrovciach.

- Prežívame mesiac október, ktorý je mesiacom sv. ruženca. Preto v tomto mesiaci pozývam zvlášť modliť sa sv. ruženec spoločne doma i tu v kostole. Začíname sa modliť spoločne vždy 40 min. pred sv. omšou. V tento mesiac je možné pri spoločnej modlitbe sv. ruženca doma, v kostole, v kaplnke, rehoľnom spoločenstve alebo nábožnom združení získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. K modlitbe treba pridať nábožné rozjímanie o tajomstvách. Aj v tomto roku by som chcel pozvať k tejto modlitbe deti našej farnosti od budúceho týždňa, keďže tento je prvopiatkový, vždy v stredu a piatok od 17:15. V tieto dni nebudem spovedať pred sv. omšou.

- Srdečne Vás v mene obecného úradu Šúrovce a farnosti Šúrovce pozývame na slávnosť odhalenia pamätnej tabule pri príležitosti 20. výr. úmrtia Mons. Františka Revesa, SDB nášho rodáka, ktorá sa bude konať v nedeľu 15. 10. 2017 v Šúrovciach v kaplnke sv. Jozefa v miestnej časti Varov Šúr. Program: 10:00 slávnostná sv. omša, 15:00 prezentácia o živote a pôsobení Mons. Františka Revesa, SDB v Kultúrnom dome Šúrovce, na ktorú všetkých farníkov i obyvateľov srdečne pozývame.

- V stredu 4. 10. 2017 o 19:00 sa na fare uskutoční zasadanie farskej a ekonomickej rady farnosti.

- Dnes o 14:00 sa v KD uskutoční festival malých dychových hudieb. Srdečne pozývame.
- Pozývam mládež na nácvik spevu v piatok večer o 17:30 na fare.
- Pozývam deti na stretko v sobotu o 17:00 na fare.

Nedeľa – 15:00 modlitba sv. ruženca a litánií
Pondelok - o 17:10 Večeradlo s Pannou Máriou